2024
Формування у студентів медичних спеціальностей на перших роках навчання клінічного мислення - головне завдання вищої медичної школи. Розвитку креативного клінічного мислення сприяє впровадження різноманітних інтерактивних методів навчання, прикладом яких є кейс-технології. Кейс-метод - це інтерактивна технологія для навчання на основі реальних або вигаданих ситуацій, спрямована не тільки на засвоєння знань, але і на формування у студентів нових якостей і умінь. Кейс-метод сприяє формування
у студентів-медиків клінічного мислення, навичок працювати в команді, приймати особисті рішення і нести відповідальність за них. Клінічне мислення формується як здатність студента-медика виділяти головне, визначати розбіжності, узагальнювати, синтезувати інформацію з метою встановлення діагнозу. На кафедрі медичної біології, фармакогнозії, ботаніки та гістології вже другий рік проводиться оцінювання знань з генетики з використанням ділової гри - кейс-методу. Суть такого заняття полягає в тому, що студентам пропонують реальну клінічну ситуацію з спадкових хвороб, а студенти розподілившись на команди, повинні провести розбір хромосомного набору (роздаточний матеріал) для встановлення каріотипу і визначення діагнозу. Далі в завданнях обираються і обґрунтовуються методи пренатальної та постнатальної діагностики, зазначаються експрес-методи. В кейсі розташовані також і тести, які відповідають тематиці. Капітан команди призначає студента, який відповідає на те чи інше завдання, пояснює чому саме такий дистрактор у тестах їх команда вважає правильним, а інші неправильними. До команди з питаннями звертаються студенти з інших команд та викладач. Члени команд відстоюють свою думку, свій діагноз, обрані методи діагностики. Наприкінці «битви команд» студенти ставлять самі собі таку оцінку, яку вважають заслуженою. На кафедрі медичної біології, фармакогнозії, ботаніки та гістології ДДМУ вже другий день триває тиждень КЕЙС методу. Це цікаво і незвично!
Студентам подобається! Викладачам також!!!!!
Всім бажаємо перемог!!!!
19.11.2024
Колектив кафедри медичної біології, фармакогнозії, ботаніки та гістології
вітає доцента Земляного Олександра
з отриманням подяки від ректора ДДМУ, яку сьогодні на раді міжнародного факультета вручив декан професор Разумний Роман. Успіхів та мирного неба вам, Олександре Анатолійовичу! Хай щастить!
7 листопада 2024 р. в ДДМУ відбулася восьма наукова конференція «Теорія та практика сучасної морфології». Співробітники кафедри прийняли участь в організації та проведенні конференції. З привітальним словом до учасників конференції виступила завідувачка кафедри професор Шаторна Віра. З цікавою доповіддю за результатами власного експерименту «Аналіз показників ембріотоксичної дії хлориду кадмію при хронічному ізольованому введенні та у поєднанні з сукцинатами міді або цинку в експерименті на щурах» виступила аспірант кафедри викладач Ломига Лариса.
Співробітники кафедри вітають Ларису Леонідівну з презентацією результатів наукової роботи та бажають активної, корисної, натхненної та плідної роботи, творчих успіхів, здоров’я, миру та добра!
Колектив кафедри!
На кафедрі медичної біології, фармакогнозії, ботаніки та гістології 24 квітня 2024 р. відбулася Олімпіада з медичної біології. У заході взяли участь студенти І курсу різних спеціальностей і факультетів.
Переможцями Олімпіади стали:
І місце - Миронова Марія Михайлівна 2а
ІІ місце - Супрун Анастасія Олександрівна 2а
Лісаченко Валерія Сергіївна 3б
ІІІ місце - Горова Марія Олександрівна 2а
Карасьова Ганна Віталіївна 6б
Олімпіада пройшла у теплій і дружній атмосфері. Студенти проявили себе з найкращої сторони, відповіли на дуже складні питання та виконали усі запропоновані завдання. Вони показали себе як справжні фахівці з медичної біології та майбутні фахові лікарі. Результати Олімпіади виявили ґрунтовні та фундаментальні знання здобувачів вищої освіти Дніпровського Державного Медичного Університету. Як студенти, так і викладачі отримали справжнє задоволення та масу позитивних емоцій від проведеного заходу та спілкування. Хлопці та дівчата висловили сподівання на повторення Олімпіади наступного року, відзначивши позитивний ефект подібних заходів для підвищення рівня знань і кваліфікації студентів першого курсу нашого Університету.
Урочисте нагородження призерів олімпіади
Новітні технології навчання
Сучасні методи навчання - запорука кращому засвоєнню матеріала. На кафедрі медичної біології, фармакогнозії, ботаніки та гістології у всіх групах першого курсу проведено заняття з використанням структурованого Кейс- методу. Даний тип методики занять формує у студентів навички командної роботи, лідерство особисте та відповідальність за кожного члена команди, до того ж це просто цікаво! Проведення занять за кейс-методом відбувалось у підгрупах, які ділилися на 4 команди. Кожна команда придумала собі назву, доводила правильність вирішення командного кейсу, що складався з 4 завдань. Студенти підтримували одне одного як в межах команди, так і в підгрупі. Було весело!!!